Yhteishaun 2019 valintojen tulokset

Kainuun ammattiopiston valintatulokset julkaisuluvan antaneista. Kaikkien opiskelupaikan saaneiden nimet ovat KAOn ulko-ovessa, Kajaanissa Opintie 3, rakennus Oppi 4 ja Kuusamossa Apajatie 1, rakennus Oppi 1.

Lisätietoja:  hakutoimisto p. 044 777 3115 tai 1.7.2019 alkaen sähköposti: hakutoimisto@kao.fi

Kainuun ammattiopisto, Kajaani

 

Autoalan perustutkinto

Ahmed Mahamed, Abdinasir
Alhabib, Mohamad Murhaf
Anttonen, Jermu Alarik
Eskelinen, Luka-Mikael Joakim
Hepoviita, Juho Henrik
Huotari, Konsta Esa Aleksanteri
Husseini, Syed Besmellah
Karppinen, Lauri Tuomas
Keränen, Anna
Koponen, Joel Jermu Valentin
Kähkönen, Anthon Damian
Moilanen, Aapo Jaakko Oskari
Moisanen, Jenna Janette Kristiina
Mäkelä, Topi Matias
Möller, Lassi Paavo Tapani
Oikarinen, Valtteri Jesse Juhani
Oksa, Katri Hilkka Aliisa
Paasi, Eetu Pentti Juhani
Pehkonen, Jesse Eemeli
Pelttari, Jussi Tapani Aukusti
Peshkanev, Vladimir
Pulkkinen, Heikki Eemeli
Pyykkönen, Marko Tapio
Safari, Zamin
Schroderus, Jaso Veikka Viljami
Tschesmenski, Jeremias Aleksanteri

Logistiikan perustutkinto

Abakar, Abbas
Ali Alkourachi, Haytham
Calasow Barwaqo, Daahir
Haataja, Arttu Waltteri
Haverinen, Alex Luca Mikael
Heiskanen, Tomi Petteri
Hiltunen, Luukas Iivari Ilkanpoika
Huotari, Sanni Katriina
Huttunen, Aaro Hugo Ilmari
Huttunen, Panu Pietu Oskari
Hyvönen, Ville Petteri
Kazemi, Mohammad
Kemppainen, Niko Lauri Juhani
Kemppainen, Tuomas Kasperi
Kinnunen, Aatu Armas Tapio
Kotila, Pekka Johannes Artturi
Lukkari, Johannes
Pennanen, Miko Matias
Piirainen, Lauri Elmeri
Pussinen, Aapo Eero Antero
Pyykkö, Samu Kasperi
Suorsa, Paavo Lauri Eemeli
Valtanen, Kalle Kristian
Vatanen, Anna Laila Marjaana

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Al-Rekabwi, Fadel Abass Ataalaah
Grönstrand, Valdemar Kyösti Olavi
Haanela, Konsta Joni Santeri
Heikkinen, Eero Markus Samuel
Heikkinen, Kasperi Joonas
Heikkinen, Kasperi Mikael
Heikkinen, Ville Mikael
Holappa, Saku Petteri
Huotari, Antti Väinö Samuli
Huotari, Roope Oskari
Itkonen, Viljami Samuel
Järvinen, Juho Pauli Eerikki
Karhumaa, Eetu-Pekka
Karppinen, Jere Aleksanteri
Kinnunen, Sami Christian
Kitusuo, Aatu Elmeri
Korhonen, Onni Kalle Juhani
Koukkari, Onni Niilo Oskari
Kuittinen, Mico Jasper
Leinonen, Miki Patrik
Makkonen, Jesse Markus Mikael
Manninen, Samu Petteri
Matilainen, Taneli Matti Olavi
Moilanen, Joopi Einari
Moilanen, Kristian Jeremias
Piirainen, Juuso Viljami
Romppainen, Miro-Oskari
Valtanen, Pekko Rasmus Kasperi
Vavilkina, Elizaveta
Väisänen, Niko Ilmari Sebastian

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto

Eskuri, Arttu Juhani
Huotari, Joona Kristian
Jauhiainen, Pyry Reino Eemeli
Malmberg, Leevi Nikolai
Mitronen, Eetu Jalmari
Myöhänen, Atte Henrik
Määttä, Oskari Tapio Johannes
Poutiainen, Matias Toivo Antero
Schroderus, Tuukka Mikael
Sumala, Tuure Veikko

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Blomberg, Sami Valtteri
Heikkinen, Kalle Jaakko Tapani
Heikkinen, Niko Oskari
Huotari, Juho Tapio
Huotari, Kaapo Frans Johannes
Härkönen, Petrus Olavi
Jokela, Jaakko Juhani
Karppinen, Santeri Johannes
Lappalainen, Janne Matias
Määttä, Jimi Aleksi
Möller, Aatu Oskari
Partanen, Ville Artturi
Savolainen, Joona Aleksi
Tampio, Ville Hermanni
Turunen, Olli Eemeli
Väisänen, Juho Hermanni
Åman, Miika Petteri Kristian

Rakennusalan perustutkinto

Hämäläinen, Juho Mikael
Junttila, Setti Juho Aukusti
Karppinen, Toni Mikael
Laitinen, Viivi Iina Karoliina
Lauronen, Janne Petteri
Leinonen, Iikka Viljami
Lesonen, Joakim Otto Fredrik
Makkonen, Casper Otto Nathaniel
Mikkonen, Jere Petteri Kristian
Mikkonen, Kasper Väinö Mikael
Mäkelä, Aatu Ilmari
Palo-oja, Teijo Mikael Viljami
Piirainen, Jalmari Alexanteri Jarinpoika
Poikonen, Daniel Juhani
Puominen, Mikael Joonatan
Sirviö, Niko Valtteri
Soramäki, Jesse Kristian

Talotekniikan perustutkinto

Eskola, Teemu Olavi
Huotari, Kalle Santeri
Kemppainen, Olli Ilmari
Laiho, Max Eerik Mikael
Oikarinen, Julius Oliver Joonatan
Poranen, Juho Matias
Rusanen, Nico Surya Sebastian
Schroderus, Jani Miika Daniel

Turvallisuusalan perustutkinto

Antila, Aleksi Mikael
Fedorov, Fedor
Gråsten, Otto Ville
Heikkinen, Leevi Erkki Iivari
Heikkinen, Pekka Jussi Kasperi
Karjalainen, Tino Joel Sakari
Kemppainen, Jani Petteri
Kopperoinen, Jaakko Aatos
Lokkila, Jyri Pekka Juhani
Lämsä, Juho-Matti Aapeli
Mikkonen, Ossi Iivari
Ruuska, Ella Ilona
Räisänen, Valtteri Tapio
Sivonen, Leevi Eelis Valtteri
Timonen, Netta Kaisa

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Heydari, Ismat
Holmi, Santeri Joonatan
Klemetti, Konsta Kuopus
Vänskä, Emma Liisa Katariina
Väyrynen, Nea Oona Bettina

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Chistov, Matvei
Da Silva Santos, Matheus
Heiskanen, Kristian Olavi Samuel
Hoppania, Heikki Onni Aleksanteri
Härkönen, Aleksi Kalevi Ilmari
Karjalainen, Samu Seppo Kristian
Kemppainen, Hugo Elmeri
Kemppainen, Tommi Kristian
Kivioja, Henriikka Jasmin
Klemetti, Perttu Jorma Samuli
Korhonen, Anni Liisa Kaarina
Koviazin, Bogdan
Linnala, Aapo Oskari
Mäkinen, Joona Jeremias
Niskanen, Minttu Katariina
Parviainen, Akseli Johannes
Sievilä, Ida Susanna
Sippari, Anna Katariina
Tolonen, Paavo Tapani
Vanhatalo, Aaro Johannes

Musiikkialan perustutkinto

Ervasti, Eerika Saara Johanna
Kaipainen, Kaapo Jalmari
Kallunki, Iida Noora Annika
Kemppainen, Matias Onni Petteri
Partanen, Riikka Hilja Liisa

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Ala-Herttuala, Ilona Hannele
Bayraktar, Ada Emine
Huotari, Tiia Marika
Lahti, Tuula Iiris Eveliina
Malinen, Heini Ilona
Nerobova, Iana
Oksanen, Noora Annika
Schroderus, Sanni Helmi Sofia

Maatalousalan perustutkinto

Arffman, Lotta Eveliina
Forsman, Noora Emilia
Heikkinen, Janne Matias Olavi
Heikkinen, Noora Matilda
Hynynen, Joel Antton
Kaartinen, Carita Reeta Maria
Karhu, Hilla Johanna Emilia
Karppinen, Viivi Maria Hannele
Kasila, Kristiina Ira Julia
Klemetti, Aada Leena Angneta
Korte, Sara Jessica
Kyllönen, Jenna Eerika
Kärnä, Emma Anni Rebekka
Launonen, Siiri Marianna
Lehikoinen, Nea Kristiina
Meriläinen, Riikka Marja Inkeri
Merkurev, Ivan
Milosh, Elizaveta
Niinimäki, Anselmi Pekka Gabriel
Nykänen, Iida Maria Susanna
Pihlainen, Sara Juulia
Piirala, Roosa Kristiina
Savilampi, Viivi Linnea
Suoniemi, Tanja Suvi Anneli
Ventä, Julia Maria Josefina
Väisänen, Emmi Iida Maria
Väyrynen, Salla Mari

Liiketoiminnan perustutkinto

Ahonpää, Jasmin Maaret Mikaela
Faray, Mupendwa Mado
Haataja, Alisa Lyydia
Heikkinen, Enni Oona Sofia
Heikkinen, Joni Helmer Akseli
Huotari, Jere Henrik Juhanpoika
Hurskainen, Ville Oskari
Huusko, Henna Emilia Pauliina
Immonen, Elsa Aino Marketta
Järvitalo, Siiri Ilona
Kangas, Inka Selina
Kivioja, Anni Suvi Juulia
Koivisto, Lenni Miko Aleksanteri
Koivisto, Lucas Atte Oskari
Leinonen, Petra Eveliina
Leppänen, Jonna Maria Aulikki
Lukkari, Vuokko-Valpuri
Meriläinen, Nea Elina
Pitkänen, Jasper Kristian
Pääkkönen, Erin Nea Wilhelmiina
Raesalmi, Inka Katriina
Rajala, Niina Henriikka
Rantahalvari, Lassi Joonatan
Rimpiläinen, Iiris Ilona
Rimpiläinen, Janita Eeva Maria
Viinamäki, Helmiina Sofia
Vähäkuopus, Jere-Matias

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Gusev, Aleksandr
Haapala, Viivi Marjut Aleksandra
Härkönen, Jonni Eetu Viljami
Kokkonen, Tiina Liisa Hannele
Malo, Veera Maria
Masalkina, Sofia
Mattila, Nelli Eveliina
Mikkonen, Nea Ida Julia
Moilanen, Sara Marja Johanna
Morozova, Katja Marian Aleksandra
Oikarinen, Petra Senni Eveliina
Rusanov, Iakov
Töyräs, Suvi Helena

Matkailualan perustutkinto

Anisimova, Elizaveta
Heikkinen, Hanna Kristiina
Heikkinen, Ronja Ella Tuulia
Huotari, Jutta Eveliina
Kaipainen, Laura Aino Elina
Kananen, Tiia Eveliina
Mertanen, Oona Senni Johanna
Tervonen, Joonas Juho Olavi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Amaro, Gisrieli Soiane
Antonsson, Milka Maria Alexandra
Heikkinen, Iiris Ada Jasmiina
Husu, Kia Venla Karoliina
Hyväri, Emilia Tuula Hannele
Jutila, Aurora Ainu Inkeri
Kaartinen, Janika Emilia
Kaukonen, Kukka-Maaria
Kela, Emmi-Julia Eveliina
Keränen, Jenna Amanda Emilia
Keränen, Vilma Amanda
Kilpeläinen, Henna Aliisa
Koistinen, Katri Kristiina
Koponen, Anne Irene
Koskinen, Marjut Pauliina
Kyllönen, Emmi Janina Juliaana
Kyllönen, Jessi Janette
Kyllönen, Veera Tilda Maria
Kämäräinen, Inka-Emilia
Kämäräinen, Laura Jonna Natalia
Leinonen, Anni Wilma Karoliina
Malinen, Saara Anna
Malinen, Saku Valtteri
Malinen, Siiri Helmiina
Manninen, Arttu Heikki
Manninen, Ella Anniina
Mikkonen, Pinja Iida Katariina
Moilanen, Oona Annika
Ojala, Saila Emilia
Piirainen, Enni Eeva-Kaisa
Piirainen, Sanni Aino Esteri
Pitkänen, Jonna Maria Susanna
Sandberg, Roope Santtu Sebastian
Tervo, Toni Ari Mikael
Tuomaala, Roosa Kristiina
Tuovinen, Mari Sini Sofia
Väisänen, Venla Sofia

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto

Ahola, Noora Aleksandra
Arffman, Veera Emilia
Huotari, Taru Marika
Hyvärinen, Sanni Eveliina
Hökkä, Joonas Juhani
Karppanen, Oona Alina
Karppanen, Riina Susanna
Kokkonen, Jasmin Marianna Emilia
Laakso, Iikka Ilari
Leinonen, Kiia Emilia
Mykkänen, Annika Mari Emilia
Oikarinen, Maria Katariina
Partanen, Laura Anni Kaarina
Pulliainen, Jenni Alina Katriina
Pyykkönen, Helmi Katariina
Rusanen, Ella Maaria
Rusanen, Sonja Kristiina

Kainuun ammattiopisto, Vuokatin Urheiluopisto

 

Liikunnanohjauksen perustutkinto

Erkkilä, Henri Mikael
Hautala, Jenni Maria Katariina
Heikkinen, Jere Jaakko Aleksi
Heilala, Arttu Johannes
Huttunen, Elias Väinö Kaleva
Kahilainen, Marja-Leena Irmeli
Lähdetniemi, Saimi Sofia Hua
Päkkilä, Suvi Kristiina
Rautio, Wilma Elisabet
Reid, Juho Thomas
Ruha, Joonas Valtteri
Seppänen, Viivi Anna Tuulikki
Sirén, Emilia Oona Johanna
Tervo, Tomi Eemil

Kainuun ammattiopisto, Kuusamo

 

Autoalan perustutkinto

Al-Shammari, Karrar Dheyaa Issa
Keränen, Jarmo Kristian Kasperi
Lapinlampi, Manu Mikael
Luukkonen, Oskari Matias
Manninen, Reko Heikki Ilmari
Määttä, Arttu Eerik Santeri
Nevanperä, Jere Antero

Liiketoiminnan perustutkinto

Alajuuma, Eetu Aleksanteri
Ervasti, Arttu Mikael
Hurttia, Ronja Katariina
Hyrkäs, Joonatan Niko Kristian
Kajava, Mari Katariina
Karjalainen, Eetu Einari
Karjalainen, Pinja-Marika Hannele
Koivuranta, Henri Tuomas
Kumpula, Hanne-Mari Pauliina
Kurtti, Katariina Suvi Maaria
Kyllönen, Jimi Niklas Mikael
Lehtosaari, Jesse Oskari
Leskelä, Markus Antti Juhani
Lohilahti, Topi Luukas
Oinas, Tomi Aleksi Kristian
Riipinen, Roni Juhani Kristian
Sassi, Sarah Aada Helinä
Tyni, Andreas Joakim
Tyni, Arttu Kalle Juhani

Matkailualan perustutkinto

Heikkilä, Iida Maria
Jäkäläniemi, Minna Julia
Karjalainen, Sara Maaria
Kolesnik, Vera
Korva, Jinna Mii Orvokki
Murtovaara, Ella Katariina
Määttä, Johan Petteri
Seppänen, Laura Aino Johanna

Rakennusalan perustutkinto

Ervasti, Elmeri Ali Werneri
Kajava, Joni Matias
Kumpula, Daniel Sakarias
Kämäräinen, Konsta Kasperi
Lehto, Tuomas
Leivo, Eetu-Oskari Johannes
Niskala, Onni Olavi
Ogorodov, Daniil
Pesonen, Niko Patrik
Repo, Kalle Oskari
Suorajärvi, Vertti Herman Mikael
Törmänen, Dani Mikael

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Bondareva, Ksenia
Harjukelo, Noora Marianne
Jumisko, Anna-Elina Emilia
Keski-Korpi, Otto Aleksanteri
Kortesalmi, Emma Johanna
Määttälä, Aapo Johannes
Pitkänen, Julia Sara Sinikka
Romppainen, Essi-Katriina
Tasala, Tuomas Veikko Viljami
Virranniemi, Sanni Alina
Väisänen, Kimi Matias

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Aikio, Eveliina Anna
Heiskanen, Wenla Aada Eveliina
Koskenkorva, Eveliina Kukka-Maaria
Patosalmi, Matleena Emilia
Ronkainen, Sara Minerva
Siliämaa, Tuuli Maria Aurora
Säkkinen, Jenna Karoliina
Tornberg, Henna-Riikka

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Heiskanen, Joose Eemil
Huttu, Luukas Onni Aukusti
Pitkänen, Juuso Mikael
Pitkänen, Teemu Olavi
Seiteri, Pekka Matias