Yhteishaun 2020 valintojen tulokset

Kainuun ammattiopiston valintatulokset julkaisuluvan antaneista. Kaikkien opiskelupaikan saaneiden nimet ovat KAOn ulko-ovessa, Kajaanissa Opintie 3, rakennus Oppi 4 ja Kuusamossa Apajatie 1, rakennus Oppi 1.

Lisätietoja voi kysyä hakutoimistosta numerosta p. 044 777 3115 16.6.2020 saakka ja numerosta p. 044 290 7883 ajalla 17.6.-16.7.2020. Hakutoimiston sähköposti hakutoimisto@kao.fi.

Infoa aloittavalle opiskelijalle

Kainuun ammattiopisto, Kajaani

Autoalan perustutkinto

Haataja, Juuso Samuli
Heikkinen, Jesse Janiel
Heikkinen, Niko Henri Eemeli
Heikura, Miro Saku Olavi
Huovinen, Heikki-Pekka Olavi
Juntunen, Markus Kristian
Klemetti, Sanni Meeri Loviisa
Knuutinen, Arttu Heikki Antero
Kyllönen, Konsta August Johannes
Mankinen, Johanna Anni Helena
Musikka, Janne Nico Petteri
Oikarinen, Eetu Viljami
Pelttari, Jussi Tapani Aukusti
Rimpeläinen, Veeti Valtteri
Rimpeläinen, Vili Kasperi
Rinkinen, Marko Teppo Samuel
Räisänen, Tuomas Jarno Tapio
Savela, Petteri Mikael
Schroderus, Timi Nico Joakim
Säkkinen, Niko Kristian
Tervonen, Henri Erik Vihtori
Valli, Niko-Kristian

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Ahonen, Sini-Iiris Emilia
Heikkinen, Mirva Helena Birgitta
Heikkinen, Saana Susanna Osmontytär
Korvajärvi, Vilhelmiina Iida
Kuvaja, Konsta Viljami
Kähkönen, Ronja Katariina
Levänaho, Julia Aada Olivia
Nevalainen, Enni-Emilia
Palkeinen, Henna Johanna
Rastas, Kiia Joanna Josefiina
Seppänen, Mira Elina
Väisänen, Alisa Tilda Maria

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto

Antila, Oona Sofia
Grönstrand, Henrik Seppo Allan
Heikkinen, Hanna Elviira
Heikkinen, Henna Amanda
Hynynen, Viivi Essi Annika
Karppinen, Hilla Katinka
Kauppinen, Jonna Juliaana Elisabet
Kemppainen, Kiia-Riina
Kesti, Kata Aleksandra
Kononen, Nelli Oona Annika, Yo
Lipponen, Emma Siiri Katariina
Liuski, Anni Kristiina
Moilanen, Essi Venla Marjatta
Niskanen, Sara Jenni Maria
Piilinen, Nea Kristiina
Piirainen, Joona Valtteri
Puholainen, Anni-Liisa Unelma
Pyykkönen, Saku Tero Petteri

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Heikkinen, Markus Johannes
Heikkinen, Riku Elmeri
Juntunen, Samu Ville Matias
Korhonen, Sami Markus Junior
Kulju, Olavi Risto Verneri
Kurkinen, Jesse Niko Petteri
Kyllönen, Niki Kalle Kristian
Niemelä, Juho Aukusti
Piminäinen, Niko Mikael, Yo
Pääkkönen, Arttu Olavi
Riutta, Jaakko Akseli
Ruotsalainen, Leo Miikka Aleksi
Räty, Ville Arttu Viljami
Särkkä, Joni Sakari
Väisänen, Tuomas Tapio Antero

Liiketoiminnan perustutkinto

Arbeo Tolonen, Liisa Cristina
Auma-Aho, Ville Matias
Huotari, Maiju Minka Aliisa
Isopoussu, Anni Emilia
Juntunen, Nuutti Jasper
Kadyshev, Savva
Kalermo, Tuomas Mikael
Karjalainen, Julia Johanna
Koistinen, Heta Adeliina
Koneva, Ekaterina
Kurkinen, Aada Peppiina
Kurkinen, Kerttu Iida Aliisa
Kyllönen, Oona Eine Inkeri
Kytömäki, Ilja Tuukka Tapio
Kämäräinen, Petra Oona Ilona
Leinonen, Iina Emilia
Moilanen, Margareetta Matilda
Moilanen, Milla Maria
Oikarinen, Maiju Roosa Katriina
Parkkinen, Jasu Veeti Johannes
Piirto, Mirelle Elina
Reinikoski, Miro Aleksanteri
Sabbagh, Ahmad Samer
Sinisalo, Juuso Veeti Eemeli
Viitanen, Eveliina Annika Hannele
Vähäsöyrinki, Eetu August

Logistiikan perustutkinto

Antila, Matias Oliver
Babenko, Vladimir
Grönstrand, Valdemar Kyösti Olavi
Hautala, Veeti Joona Mikael
Heikkinen, Antti Henrik Mikael
Heikura, Juho-Pekka Herman
Jauhiainen, Matias Tapani Johannes
Jauhiainen, Tuisku Iida Maria
Jokela, Tuukka Julius
Keränen, Jasper Samuel
Korhonen, Marius Aaron Oskari
Kortelainen, Ville Tapani
Koskinen, Tony Kristian
Kovalainen, Henri Tuomo Sakari
Lappalainen, Arttu Tapio Aukusti
Lämsä, Jenna Milla Marjaana
Matero, Aatu Kalle
Mäkeläinen, Manu Aatos
Nevalainen, Aaro Elias
Shelukhin, Anton
Sipola, Niko Petteri Mikael
Turunen, Nuutti Sampo Petteri
Väisänen, Ukko Justus Mikanpoika

Maatalousalan perustutkinto

Gröhn, Iisa Aada Olivia
Hack, Krista Sofia, Yo
Hakkarainen, Tea Minttu Susanne
Ilves, Aada Emilia
Kilpeläinen, Antti Oskari
Leinonen, Jaakko Mikael
Lintula, Petter Samuli
Mohseni, Fardin
Mononen, Joona Arto Petteri
Mäkäräinen, Heikki Kalle Tapani
Pasanen, Emilia Annukka
Pääkkönen, Anni Emelia
Saaristo, Emilia Katarina
Sirviö, Roosa Maria Orvokki
Timonen, Mari Johanna
Turunen, Inka Alexandra
Vanninen, Sandra Juulia

Matkailualan perustutkinto

Anttonen, Martta Alina, Yo
Artama, Juho Toivo Hermanni
Ivanova, Milana
Lehto, Ira Roosa Marianne
Tervo, Venla Mona Emilia

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Heikkinen, Viktoria Sofia
Helttunen, Anton Topias Iivari
Hurskainen, Tuomas Antti Viljami
Huttunen, Heidi Julia
Ikonen, Sara Elisabeth
Kanth, Jesse Eemeli
Klemetti, Henri Helmeri
Komulainen, Kalle Kalevi
Laiho, Alex Veeti Valtteri
Lepistö, Paavo Aleksanteri Ristonpoika, Yo
Lindqvist, Jan Emil Kristian
Niemi, Veeti Topi Nestori
Nurmi, Ville Juho Olavi
Oinonen, Luukas Lassi Emil
Pikkarainen, Taneli Onni Eemil
Ristola, Tuire Katariina, Yo
Romppainen, Petri Tapani
Sievilä, Ville Samuel
Sotaheimo, Eemeli Ensio
Utriainen, Aleksi Mikael
Venäläinen, Aaron Sami Petteri

Metsäalan perustutkinto

Hautakangas, Niilo Eemil
Lukkari, Samppa Oskari
Moilanen, Eino Hermanni
Ohva, Andrei
Tarvas, Otso Elmeri

Pintakäsittelyalan perustutkinto, Pk

Okkonen, Kati Sarianne

Rakennusalan perustutkinto, Pk

Huotari, Vihtori Kalle Eevertti
Huusko, Joni Petteri
Huusko, Tommi Miika Benjamin
Junttila, Kusti Otto Elmeri
Kemppainen, Eetu Kasperi
Kemppainen, Kusti Eetu Akseli
Koniukhov, Sergei
Korhonen, Ville Oskari
Kyllönen, Matias Hermanni
Leinonen, Tomi Mikko Matias
Mikkonen, Aatu Petteri
Mikkonen, Max Eljas Juhani
Naumanen, Juho Matti Antero
Piipponen, Aleksi Matias
Pääkkönen, Jouko Antti Juhani
Vimpari, Eetu Olavi

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Ballini, Claudia Anne Isabella
Ervasti, Eerika Saara Johanna
Heikkinen, Sanna Marika
Kangas, Eevi Anni Maaria
Korva, Jenni Maria
Kunnas, Niki Eeva Pauliina
Kärnä, Jere Matti Juhani
Mustonen, Nea Susanne
Määttä, Lilli Marianna
Nevalainen, Tiina Elina, Yo
Pääkkönen, Markus Antero Mikael
Saarela, Marleena Rose Maria
Saari, Enni Alisa
Tarkiainen, Aino Anita Elisabeth
Tuktarova, Evelina

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Aimnak, Charinthon
Haarala, Jenna Meri Sointu
Hakkarainen, Niina Johanna
Haverinen, Jasmiina Aada Emilia
Heikkinen, Jenni Johanna
Heikkinen, Milla Kristiina
Heikkinen, Veera Mira Katariina
Heikkonen, Emma Sofia
Heiskanen, Jenna Emilia
Himanen, Viivi Emilia Aleksandra
Hujanen, Hilla-Marja Vilhelmiina
Jokelainen, Katri Aino Johanna
Karppinen, Milja Aurelia
Keränen, Emma Kristiina
Kortelainen, Jennika Anna Olivia
Kortelainen, Kiia Eerika Sofia
Kyllönen, Kiia Hannele
Lappalainen, Leevi Juho Viljami
Leinonen, Heini Eliisa Inkeri
Lipponen, Elli Annukka
Mikkonen, Inka Elina
Niskanen, Matleena Elvi Johanna
Ohtonen, Viivi Johanna
Ojala, Annabella Alexandra
Parviainen, Iida Mirjam
Parviainen, Petra Jessica
Puuronen, Ira-Eveliina
Rantasalo, Kiia Emilia Tuulikki
Seppänen, Essi Marika
Sirviö, Sonja Emilia
Tikkanen, Kaisa Jenny Susanna
Tuhkanen, Iida Silviina
Turpeinen, Senja Jemina
Tölli, Satu Hannele

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Golovko, Artur
Heikkilä, Arttu Eerik
Heikkinen, Veeti-Matti Johannes
Kemppainen, Juho Eino Olavi
Kemppainen, Teemu Jaakko Samuli
Komulainen, Roope Toivo Olavi
Kyllönen, Miika Tuomas
Kämäräinen, Lukas Sebastian
Kärki, Jimi Eemi Joonatan
Lappalainen, Eetu Benjamin
Lehtinen, Eeli Ilmari
Moilanen, Mika Niilo Oskari
Mustonen, Eetu Oskari
Niinisaari, Miska Henrik
Oksman, Carla Erin Irinka
Piirainen, Elias Albert
Romppainen, Veeti Kristian
Räisänen, Elias Veeti Oliver
Seppänen, Henri Markus
Sirviö, Joose Sebastian Jussinpoika
Suutari, Kasper Leevi Samuel
Tolonen, Hemmi Oskari Benjamin
Torvinen, Eetu Valtteri
Turpeinen, Onni Alfred
Tyaglo, Maria
Vikhrov, Aleksei

Talotekniikan perustutkinto

Ahonen, Veli-Vesa Elmeri
Heikkinen, Aleksi Benjamin
Hälinen, Veikka-Pekka
Julkunen, Juho Eetu Juhani
Kaartinen, Jesse Kasperi
Karvonen, Veeti Waltteri
Kauppi, Ville Petteri
Korhonen, Tomas Oliver
Niskanen, Tuukka Joona Matias
Raesalmi, Eemeli Väinö Oskari
Rytkönen, Oliver Väinö Viljami
Seppänen, Tommi Harri Tapio
Sirviö, Arttu Seppo Aukusti
Sutinen, Henri Mikael

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Gavenko, Artem
Heikkinen, Niko Mikael
Heinonen, Antti Oskari Jeremia
Larsén, Aapo Lennart
Leskinen, Antti Eero Jaakko
Maksimenko, Igor
Määttä, Samuli Juhana
Nyman, Ruudolf
Pappila, Juuso Hermanni
Piirainen, Jere Markus Valtteri
Rantanen, Valtteri Andreas
Sivonen, Toni Aleksanteri
Udalov, Ilia

Turvallisuusalan perustutkinto

Airisniemi, Teemu Juhani
Johansson, Ville Matias
Kaltiainen, Elina Anni Hannele
Karppinen, Jere Tuomas Mikael
Kemppainen, Sanna Mari Johanna
Keränen, Riku Kristian
Keränen, Touko Olavi
Kovalainen, Lauri Eemeli Matias
Kovalainen, Milla Matilda Elisabeth
Kurvinen, Peetu Oskari
Kämäräinen, Linus Kristian
Laalo, Ronja Emilia Aleksandra
Lindeman, Soraya Ancela Desiree
Oinonen, Iina Emilia
Palokangas, Eevert Pertinpoika
Räsänen, Venla Inkeri

Musiikin osaamisala (Musiikkialan perustutkinto)

Aamuvuori, Saara Serafiia
Harri, Roni Paavali
Henneken, Inka Ella Olivia
Hyvönen, Ohto Kustaa Esaijas
Jyrinki, Miro Johannes
Pirnes, Antti Albert Juhani, Yo
Pyykkönen, Marika Katariina
Tikkanen, Jere Matias, Yo
Vedenjuoksu, Emma Katariina, Yo

Kainuun ammattiopisto, Vuokatti

Liikunnanohjauksen perustutkinto

Aalto, Santeri Ossi Antero
Ahtiainen, Mona Marika
Alakangas, Mette-Maria Sylvia
Barzenkov, Ivan
Jauhiainen, Ella Justiina
Kankkunen, Lenni Juhani
Kokko, Veera Amanda
Malinen, Emilia Kastehelmi
Mikkonen, Miisa Henriikka
Moilanen, Venla Amanda
Repo, Marko Juhani
Roinila, Nico Mikael
Tumelius, Sanni Emilia
Välimäki, Nina Sonja Eveliina

Kainuun ammattiopisto, Kuusamo

Autoalan perustutkinto

Gretschel Eino
Hietala Verneri
Kaleva Severi
Karvola Aatu
Mourujärvi Samu
Oikarinen Miska
Soppela Sami

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Anttila Krista
Määttä Eveliina
Tuovila Riina

Liiketoiminnan perustutkinto

Heikkilä Juho
Mikunova Taisiia
Moilanen Arttu
Palosaari Hanna
Riekkinen Otto
Sintonen Jesse

Matkailualan perustutkinto

Auvinen Alisa
Iivonen Martti
Pusa Julius

Rakennusalan perustutkinto

Briabrin Aleksei
Deminov Vladislav
Kornev Dmitrii
Kyllönen Rami
Lasanen Niilo
Määttä Aapo
Veselov Savelii

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Halme Iida
Heiskanen Viivi
Koljonen Kimi
Kurtti Kirsi
Peltoniemi Anni
Rokolampi Leena
Soronen Susanna
Wendelin Jere

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Holappa Riina
Hyypiö Emilia
Kajava Mari
Kanerva Susanne
Korva Nea
Kämäräinen Emilia
Mashengo Manya
Mikkonen Maria
Määttä Eveliina
Määttä Iina
Ohtamaa Iida-Maria
Poutiainen Melina
Räisänen Lotta
Viherlaakso Adalmiina

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Aalto Roni
Hietala Juuso
Jokela Kalle
Karjalainen Aaron
Kumpula Joona
Lohilahti Aleksi
Meskus Riku
Mustonen Eino
Niikkonen Patrik
Ollila Petteri
Paloniemi Eetu
Tuohimaa Miko
Tyni Seppo