Hyppää sisältöön

Kevään yhteishaussa opiskelemaan valitut

Kainuun ammattiopiston yhteishaussa valitut opiskelijat, jotka ovat antaneet luvan nimen julkaisuun.

Saat valintakirjeet kirjeenä sekä sähköpostitse. Sinun tulee vastaanottaa opiskelupaikka sähköpostissa saamasi linkin kautta Opintopolussa 30.6.2022 mennessä.

Yhteishaun tuloksista voi kysyä 16. – 17.6.2022 p. 044 777 3115 ja 20.6.2022 alkaen arkisin ma-pe p. 040 165 0010.

Katso ohjeet aloittavalle opiskelijalle.

Kainuun Ammattiopisto, Kajaani

Ajoneuvoalan perustutkinto

Björkstam, Luca Romeo

Heikkinen, Anni Elina

Heikkinen, Verna Hanna Helmiina

Hiltunen, Petri Juhani

Hiltunen, Veeti-Marcus Kalevi

Hujakka, Joel Veikko Ilmari

Jumaa, Ahmad

Karjalainen, Valtteri Kristian

Karppinen, Juuli Aino Maaria

Kemppainen, Santeri Kai Mikael

Korhonen, Roni Mikael

Kurkinen, Salla Hanne Evita

Kyllönen, Iiro Pekka

Kähkönen, Aatu Vellu Iisakki

Laatikainen, Eetu Matias

Leinonen, Helmi Linda Ilona

Mattila, Juuso Matias

Moilanen, Minttu Marianne

Mäkelä, Nico Kristian

Nissi, Perttu Matias

Oksa, Lauri Tapani

Pelkonen, Otto Eemeli

Pyy, Sanni Elisa

Pääkkönen, Oskari Aleksi Johannes

Pääkkönen, Tatu Juuso Hermanni

Schroderus, Anttu Miku Valtteri

Sirviö, Leevi Aatos

 

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Heikkinen, Liisa Ella-Amalia

Hänninen, Nelle Melina

Kohonen, Jessica Alexandra

Komulainen, Kiia Nuppu Olivia

Levy, Niina Riikka Matleena

Meriläinen, Katri Taija Kaarina

Moilanen, Laura Annika Lumituuli

Nyman, Sofia Rosa Juliana

Roivainen, Aada Marjut Orvokki

Romppainen, Kiia Olivia

Sinkari, Keea Trista Aline

Sirviö, Sini Anna Eerika

Särkkä, Nelli Amanda

Tolonen, Siiri Helinä

Viinamäki, Lyydia Lempi Valpuri

 

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto

Johansson, Ville Matias

Karjalainen, Olga-Maija Pirjetta

Kemppainen, Tuukka Tapio

Kohonen, Helmi Valpuri

Koponen, Tiia Jemina

Kuvaja, Ronja Elisa

Laalo, Ronja Emilia Aleksandra

Leinonen, Emma Maaria

Matikainen, Viivi Fransiska

Meriläinen, Sani Evie Eleanora

Moilanen, Milla Amanda

Olshin, Venla Sofia

Rajatalo, Inga Amanda

Raninen, Wenla Ellen Maria

Ämmänpää, Mira Anna Valpuri

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Alasalmi, Roope Rasmus

Eskola, Tuomas Petteri

Huttu, Joel Alex Gabriel

Hämäläinen, Niko Tapani

Jokelainen, Jaakko Onni Mikael

Karlsson, Roni-Eetu Alvari

Kemppainen, Eetu Tapio Ensio

Kemppainen, Matti Sauli

Kinnunen, Eemeli Onni Eljas

Kinnunen, Joona Heikki

Kärki, Joona Onni Elmeri

Lappalainen, Aapo Väinö Valtteri

Loisa, Otto Alarik

Mesiniemi, Eeli Johannes

Mäkäräinen, Lassi Matti Eemeli

Nevalainen, Joona Aaro Oliver

Oksman, Aleksi Mikael

Peniazev, Iaroslav

Prauda, Jimi Aleksi

Pyykkönen, Jussi Matias Antero

Tihinen, Anssi Paavo Antero

Tolonen, Vili Onni Nestori

Väisänen, Elias Viljami

 

Liiketoiminnan perustutkinto

Haapalahti, Julia Peppi Linnea

Haverinen, Sini Oona Katariina

Heikkinen, Vili Hermanni

Hoffrén, Jade-Erica

Hyvönen, Jutta Henriikka

Hyyryläinen, Perttu Jalmari

Härkönen, Kalle Marcus Nikolaus

Härmä, Aape Viljami

Jumaa, Aida

Jumaa, Khalid

Kantola, Ira Aleksandra

Karjalainen, Otto Joonatan

Koikkalainen, Santtu Antero

Kopperoinen, Eevert Ilmari

Korkiakoski, Katri Venla Tuulikki

Kujanpää, Miro Tapio

Kyllönen, Elina Emilia

Kyllönen, Milja Julia

Kämäräinen, Sampo Elmeri

Lindeman, Niilo Ukko

Määttä, Noora Eveliina

Nissinen, Aapo Santeri

Ohtonen, Miika Oskari

Ojala, Joona Eemil

Pikkarainen, Aatu Kristian

Polvinen, Nea Janette

Pyykkönen, Juho Iivari

Pyykkönen, Markus Juho Eerikki

Pyykönen, Julia Roosa Mariel

Pöyry, Kiira Maria

Ridha, Anton Daniel

Schroderus, Iita Hilma Johanna

Semukova, Anastasiia

Sirviö, Melissa Venla Maria

Tia, Wakela Yasir Gooda

Tiirola, Anna Bettiina

Tolonen, Nea Aleksandra Lyydia

 

Kainuun Ammattiopisto, Vuokatti

Liikunnanohjauksen perustutkinto

Eskola, Sinna Maria

Flöjt, Anni Emilia

Hakkarainen, Neea Katriina

Heikkinen, Venla Maria

Heikkonen, Olavi Veikko Juhani

Kivioja, Minja Sara Pauliina

Lehmusvuori, Unna Maria

Leinonen, Aino Olivia

Mäkelä, Valtteri Veikko Wihtori

Oikarinen, Jenna Nea Emilia

Parkkinen, Veera Katariina

Partanen, Tiia Kirsti Ilona

Ronkainen, Verna Alisa

Sirviö, Kati Hely Maria

Tuoriniemi, Aino Lumi Aurora

Vierula, Nea Katariina

 

Logistiikan perustutkinto

Ahonen, Joonas Miko Matias

Haataja, Elmeri Johannes

Heikkinen, Aatu Johannes

Herranen, Onni Mikael

Karppinen, Paavo Sakari

Kemppainen, Sofia Hannele

Khezri, Daniel

Koivisto, Kaisa Aurora

Korhonen, Arto Juhani

Korhonen, Niko Mikko Matias

Kuparinen, Kosti Vilho Tapani

Leinonen, Aleksi Johannes

Lukkari, Tuomas Antero

Malinen, Kaarle Jalo Antti

Matero, Topi Viljami

Mikkonen, Topi Olavi

Määttä, Jaakko Erkki Juhani

Niemisalo, Jari Petteri

Onkamo, Tuomas Alpo Johannes

Pohjanmeri, Johannes Vilho Akseli

Pyykkönen, Alvari William Alexander

Rachuk, Artur

Rautiainen, Saku Matias

Rimpiläinen, Jaakko Eljas

Saikkonen, Kalle Nestori

Tauriainen, Artturi Miika Matias

Tikkanen, Kalle Tapani

Tuhkanen, Juho Herman

 

Maatalousalan perustutkinto

Hartikainen, Iris Milla Maria

Hiltunen, Aino Juulia

Jokelainen, Mirka-Maaria Aleksandra

Juntunen, Mimmu Ella Aleksandra

Juntunen, Venla Karoliina

Keskitalo, Arttu Miro Matias

Korhonen, Elsa Marianna

Korhonen, Iina Anna Leena

Kortelainen, Juliaana Vanamo

Matikainen, Riku Juhani

Pursiainen, Malla Katariina

Rautiainen, Lassi Viljami Anupon

Ruuska, Tiia-Liina

Salonen, Eveliina Oona Unelma

Sorsa, Riia Erika Aleksandra

Tenno, Jami-Viljami Matias

 

Matkailualan perustutkinto

Berezin, Ivan

Heikkinen, Siiri Emilia

Kemppainen, Jenna Eveliina

Kovalainen, Leena Marjaana

Lappalainen, Jasmin Marianne

Mahlyar, Milana

Mälkiä, Janette Sivi Marika

Ruusu, Veera Alisa

Väisänen, Emilia Nea Kristiina

Väisänen, Saara Maria

 

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Gusev, Aleksandr

Heinola, Johanna Mariella

Hutri, Roosa Anneli

Hyvönen, Linda Ida Maria

Karsikas, Kuru Niila Eliel

Kemppainen, Heini Marjanna

Kemppainen, Leevi Kristian

Kinnunen, Neea Hanna Karoliina

Kyllönen, Noora Anni Eliisa

Laurikainen, Peppi Iida Julianna

Stenroth, Tiia Eveliina

Timonen, Jenna Julia

Uusitalo, Saila Hilkka Annika

Volovich, Mariia

Voutilainen, Ilari Luca Anttoni

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Kursu, Enni Susanna

Lukin, Noora-Maria Anneli

Luukkonen, Eppa Alisa

Nikka, Venni Elviira

Parviainen, Elli Noora Kaarina

Petjala, Glarissa Greta Helena

Sopanen, Jenny Elina

 

Prosessiteollisuuden perustutkinto

Heikkinen, Niclas Emil Olavi

Kuusisto, Milla Iida

Seppänen, Miska Johannes

 

Rakennusalan perustutkinto

Ahtonen, Viljami Heikki Johannes

Baginskaia, Liubov

Haapalainen, Jesse Kasperi

Haataja, Milja Emilia

Hakkarainen, Mico Kristian

Heikkilä, Elmo Artturi

Heikkinen, Aatu Osku Antero

Hyttinen, Jesse Janne Viljami

Jokelainen, Joona Jarmo Tapio

Jokitalo, Aapo Jeremia

Komulainen, Alex Nico Viljami

Kopsa, Joona Eemil Ensio

Kovalainen, Oula Daniel

Kyllönen, Samu Sebastian

Kähkönen, Juuso Esa Ilmari

Laitinen, Otto Joona Otava

Lindeman, Matias Kalervo Johannes

Loponen, Matti Johannes

Makkonen, Veeti Mikael

Määttä, Kalle Topi Olavi

Parviainen, Iikka Akseli

Pääkkönen, Joonas Atte Oskari

Rimpiläinen, Iiro Juhani

Ronkainen, Elja Samuel

Sirviö, Juho Onni Antero

 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Chomtha, Tawinan

Flankkila, Noora Emilia Aurora

Heino, Jenna Aleksandra

Heiskanen, Nea Eveliina

Hiltunen, Aada Sofia

Huotari, Eevi Mella Maria

Juntunen, Emma Kristiina

Juntunen, Pinja Johanna Kristiina

Kiviranta, Sara Anne Eerika

Kärnä, Jari Timo Kalevi

Lukkari, Fanni Helmi Emilia

Pajula, Neea Tuulia

Tervonen, Leevi Mika Joonatan

Tuohino, Liisa

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Abdulla, Bayar Salam

Heikkilä, Betty Amanda

Heikkinen, Miia Maria

Huotari, Miia Tellervo

Huusko, Sanni Taimi Orvokki

Hyyryläinen, Aada Mirjami

Jokelainen, Anni Johanna

Julkunen, Sara Laura Matleena

Junttila, Konsta Aapo Oskari

Kallio, Anni Siiri Maria

Karhu, Aliisa Maria

Karjalainen, Viivi Aune Elina

Kilponen, Jasmin Elina Johanna

Kirmanen, Johanna Neea Kristiina

Koskela, Aida Kastanja

Kulyaeva, Anita

Kyllönen, Henna Marianne

Kyllönen, Vilma Anni Elisa

Laitala, Inka Melina Matleena

Leppikorpi, Eerika Anniina

Lesonen, Veeti Valtteri Edvard

Malinen, Anna Riina Alexia

Meriläinen, Emma Alexandra

Moilanen, Sanna Maarit Kristiina

Mustonen, Mila Julianna

Mustonen, Sara Aino Eveliina

Myllymäki, Ellen Amalia

Ohtonen, Mira Karoliina

Peshkanev, Sergey

Piirainen, Veera Johanna

Rössi, Joona Emil

Saastamoinen, Anni Eveliina

Schroderus, Nea Johanna

Storozhuk, Polina

Tertsunen, Jenna Eveliina

Tuominen, Inka Peppiina

Tupitsyna, Elizaveta

 

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Halonen, Onni Viljam

Huotari, Juuso Tuomas Olavi

Hurskainen, Vilppu Pekka Jannenpoika

Hyvönen, Lassi Erik Samuel

Karjalainen, Vertti Paavo Aapeli

Kemppainen, Kalle Tuomas

Kemppainen, Lauri Matti Valtteri

Keränen, Valtteri Matias

Kinnunen, Eeli Rufus Aleksanteri

Kinnunen, Kasperi Saku Petteri

Kokkonen, Ilpo Johannes

Korhonen, Juho Arttu Viljami

Lehtinen, Aapo Juhani

Lesonen, Aatu Nestori

Lönnqvist, Roni Kai Elmeri

Mikkonen, Iiro Johannes

Moilanen, Jaakko Juhani

Moilanen, Joona Matias

Moilanen, Miska Aarne Taavetti

Mäkeläinen, Joni Matti Elmeri

Möttönen, Aatu Ilmari

Nilosaari, Nestori

Nokkanen, Juho Kevin Kristian

Nuorala, Urho Santeri

Paavola, Rasmus Kasperi

Pietarila, Asko Armas Johannes

Piironen, Paavo Sakari

Pääkkönen, Eetu Voitto Hermanni

Romppainen, Aatu Samuli

Räsänen, Ville-Väinö Johannes

Saviniemi, Jerry Ilmari

Seppänen, Tytti Anniina

Sormunen, Milla Neea Johanna

Tuomainen, Toivo-Pekka

Tuovinen, Atte Tuukka Andreas

Utriainen, Teemu Aaro Elias

Vesterinen, Santeri Viljami

 

Talotekniikan perustutkinto

Heikkinen, Harri Aaron

Heikkinen, Jimi Olavi Johannes

Ikonen, Rasmus Aleksi Iivari

Juntunen, Joonas Tapani

Kykyri, Leevi Verneri

Rahikainen, Henri Juhani

Seilonen, Elia Sakarias

Tolmunen, Jesse Mikael

Tolonen, Viljami Eeli Oliver

Tölli, Arvi Tapio

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Heikkinen, Rasmus Matias

Jokelainen, Kari Jaakko Aleksi

Kalermo, Markus Theodore

Kemppainen, Leevi Juhani Olavi

Kemppainen, Veli Artur

Koistinen, Aleksi Jussi Juhani

Koskiniemi, Eero Aarre Juhani

Partanen, Aarni Alex

Pasanen, Petrus Oliver

Turchinovich, Egor

Tyni, Eeli Ari Iivari

Tyni, Joel Elias

Väisänen, Kalle Aapo Matias

 

Turvallisuusalan perustutkinto

Heikkinen, Elviira Aino Henriikka

Heikkinen, Oskari Elias Anttoni

Huuskola, Juho Aleksi Kristian

Kovalainen, Valtteri Lukas Aukusti

Laihiainen, Nea Ella Alisa

Laukkanen, Eeli Matti Juhani

Mehtonen, Aapo Vilho Taneli

Töyräs, Julia Hannele

 

Kainuun Ammattiopisto, Kainuun Konservatorio

Musiikkialan perustutkinto

Kortelainen, Jere Pekka

Saarenpää, Veeti Waltteri

 

Kainuun ammattiopisto, Kuusamo

Ajoneuvoalan perustutkinto

Ahola, Kasper Matias

Kairala, Tiina Roosa Maria

Karjalainen, Janette Erica

Lohilahti, Joel Kristian

Ruokamo, Jaakko Eemeli Aleksanteri

Suoraniemi, Jaakko Joonatan

Säkkinen, Alina Sara Tatjaana

Säkkinen, Leevi Matias

Vendelin, Matias Eemil

 

Liiketoiminnan perustutkinto

Haapakoski, Max Oliver

Hyväri, Emmi Amanda

Inget, Sulo Aulis Eemeli

Jokitalo, Sara Pihla Päivikki

Kajava, Iiris Tarja Tuulia

Karinkangas, Veeti Kalle Antero

Karppinen, Alisa Josefiina

Kumpula, Fanni Juliaana

Käkelä, Eelis Joonatan

Kämäräinen, Liisa Elmiina

Parkkisenniemi, Salla Sinikka

Raistakka, Ella Maaret Aurelia

Sirviö, Mira Johanna

Tornberg, Arttu Iisakki

Tuovila, Emma Susanna Eerika

Tyni, Essi Maria

Tyni, Jasper Jimi Henrik

Törmänen, Suvi Aleksandra

 

Matkailualan perustutkinto

Kravtsova, Uljana

Lindroth, Robin Alexander Torstensson

Rauhala, Jenna Justiina

Sassi, Jimmy Konsta Kalervo

Törmä, Ottiilia Pihla Lumia

Veteläinen, Leevi Valtteri

 

Rakennusalan perustutkinto

Buiuklian, Samvel

Denisov, Daniil

Heiskanen, Arttu Elias Ernesti

Kivelä, Oskari Timo Matias

Kukka, Peetu Mikael

Moilanen, Niko Petteri

Naumanen, Nea Janica

Paaso, Hannes Tauno Matias

 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Aikkila, Sammeli Uula Sihveri

Gerasimenko, Egor

Ikonen, Salla Maria

Kumpula, Salla Iida Helmiina

Kurvinen, Karita Aino Aletta

Matiunin, Mikhail

Nikula, Kiia Hilma Lyydia

Sorvari, Miisa Johanna Kristiina

Tuovila, Matias Kalle Oskari

Vasileva, Kristina

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Häggström, Lina Melissa

Latvajärvi, Iida-Sisko Aliisa

Leivo, Emilia Milla Matilda

Määttä, Siiri Adele Eerika

Seiloo, Dea Kristiina

 

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Airisniemi, Tuomas Henrik Artturi

Alasaari, Juuso Henrik

Hynynen, Roope Aaron

Karjalainen, Janica Maria

Keskitalo, Sebastian Joseph

Kurtti, Heikki Eemeli

Kämäräinen, Axel Benjamin

Kämäräinen, Mikael Aato Johannes

Lehtosaari, Jasper Henrik Santeri

Murtovaara, Aapo Johannes

Männikkö, Ville Veikko

Ronkainen, Perttu Eerik Aulis

Tahkola, Kimi Henrik

Tikkanen, Joni Aaron Daniel

 

Kainuun Ammattiopisto, Kajaani

Tutkintoon valmentava koulutus – Tuva (Ent. Valma)

Hoffrén, Aada-Juulia

Härkönen, Veera Linnea

Kampman, Samu-Santeri

Karppinen, Kristian Ananias

Kemppainen, Jesse Eetu Mikael

Kettunen, Jenni-Maria Alexandra

Korhonen, Jonni Pekka Juhani

Malm, Anni Alina

Palm, Leevi-Petteri Aukusti

Seppä, Ville Miko Antero

Tervo, Ronja Sara Sofia

Toivanen, Elsa Maria Josefiina

Väisänen, Elliida Vappu Vilhelmiina

 

Kainuun Ammattiopisto, Kuusamo

Tutkintoon valmentava koulutus – Tuva (Ent. Valma)

Arola, Reeta Elli Marjatta

Kakudji, Kasongo

Kantola, Eetu Petteri

Kareen, Elias Joona Matias

Lehto, Nuppu Kerttu Anna Emilia

Lämsä, Tuomas Viljo Petteri

Paasovaara, Niklas Johannes

Poussu, Aaro Heikki

Aihealueet